Перший KYIVNESS CINEMA в Одесі
24 липня

KYIVNESS CINEMA почався з невеликого кінокорнеру. Тепер це окремий кураторський напрямок, що дозволяє потрапити на бекстейдж української кіноіндустрії. На KYIVNESS CINEMA ми будемо дивитися актуальне українське кіно, розбирати його й зустрічатися з режисерами, продюсерами, сценаристами — тими, хто створює сьогодні фільми в Україні.

Куратори напрямку — Романа Батрак та Алекс Малишенко. Романа, у минулому співзасновниця «СУК», кураторка кінопрограми фестивалю популярної культури Kyiv Comic Con. Займалася промоцією фільмів «Додому» Нарімана Алієва та «Мої думки тихі» Антоніо Лукіча. Наразі займається комунікаціями кінопродакшену ForeFilms та його кінопроєктів, серед найближчих релізів — фильм «Атлантида» Валентина Васяновича.

Алекс Малишенко — кіножурналіст. Пише для LB.ua, Moviegram, don’t Take Fake, YourArt та інших. У фокусі зацікавлення — українське і світове кіно. Програмний координатор Kharkiv MeetDocs, модератор переглядів Docudays UA та кінофестивалю «Молодість». На постійній основі проводить кінопокази у некомерційному кіноклубі Polotno.

Ми тішимося, що перший KYIVNESS CINEMA відбудеться саме в Одесі. Щороку у липні місто та Одеський кінофестиваль збирають всю українську кіноіндустрію, яка вдень переглядає фільми у театрі Музкомедії чи відвідує індустрійні заходи, а ввечері тусить на афтерпаті, в спікізі барах або відпочиває у моря.

Цьогоріч ОМКФ іде в онлайн, але традиції мають продовжуватися. У «Зеленому театрі» проходять покази кращих фільмів фестивалю, які були показані в різні роки. Наприклад, у суботу ми дивитимемося там «Мої думки тихі» Антоніон Лукіча, що став глядацьким вибором національної програми ОМКФ-2019. А до показу у «Зеленому» на Kyivness Cinema завітає генеральна продюсерка Одеського кінофестивалю Юлія Сінкевич.

Ми з Юлею зустрінемося у вільному форматі «10 000 годин», який обігрує магічне число професіонала. Адже саме 10 000 годин потрібно займатися якоюсь справою, щоб досягти у ній майстерності.

Юля розповість нам про шлях від джазу до кіно. Про те, як це керувати величезною командою та з року в рік робити найгучніший український кінофестиваль. Про те, як команда пережила липень без ОМКФ і як готується до першого виходу в онлайн.

Також ми створили у колаборації екслюзивний дроп футболок ОМКФ та Kyivness з неформальним слоганом фестивалю і key visual Pushkin Patio Odessa. Прочитайте слоган декілька разів і перед вами відкриється новий вимір української кіноіндустрії. Футболки будуть доступні на кінокорнері та в онлайн-магазині KYIVNESS.


Наступний гість KYIVNESS CINEMA та формату «10 000 годин» — Толік Козловський, Digital&Communication Lead «Планета Кіно». Мабуть, немає потреби розповідати про роботу Толіка: багато з нас полюбляє комунікацію «Планети кіно», а їхня інстаграм-стрічка — це окремий digital art об’єкт. Але ми говоритимемо не лише про це. Толіка багато що пов’язує з Одесою і щось нам підказує, що він про це розповість.

В Одесі ми презентуємо ще один формат — Elevator PITCH КІНОІДЕЙ. Голлівудські продюсери можуть запустити проєкт в роботу, якщо їх зацікавить його короткий опис. Для цього їм вистачає декілька хвилин. Українська кіноіндустрія теж рухається у напрямку стислих та водночас промовистих презентацій.

Тренуватися можна починати вже зараз. За умовами Elevator PITCH КІНОІДЕЙ в учасника буде лише 2 хвилини на те, щоб розповісти свою ідею, і три, щоб отримати на неї фідбек від українських продюсерів. На першу зустріч ми запросили співзасновників ForeFilms, Володимира Яценко та Анну Соболевську. Вони працювали над фільмом-учасником секції «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю «Додому» та переможцем секції «Горизонти» Венеційського кінофестивалю «Атлантида». Зараз продюсери працюють над новими роботами Антоніо Лукіча, Нарімана Алієва, Валентина Васяновича, Ірини Цілик, Павла Острікова. Це чудова можливість познайомитися й отримати професійний відгук на свою ідею.

Ми недаремно згадували «Зелений театр». У неділю будемо спілкуватися з його командою: куратором кінонапряму Олею Сидорушкіною та програмним директором Євгенією Львовою. Київський «Зелений театр» вже неодноразово перезапускався, але йому не вдалося стати культурним інфлюєнсером міста, як це зробив одеський «Зелений театр». Тож нам вдвічі цікаво, як команді вдається тримати позиції вже п’ять років.

Велика любов KYIVNESS CINEMA — кінокорнер з книгами та DVD-виданнями «Довженко-Центру». Ця культурна інституція — найбільший кіноархів в Україні. Роками вона реставрує українське кіно та провадить роботу з його вивчення і осмислення.

На кінокорнері ми представимо книгу про ВУФКУ, яке діяло у тому числі на території Одеси, архівну добірку української кінокритики, кіноревізію Донбасу та видання присвячене видатним роботам оператора та режисера Михаїла Кауфмана. Окрема полиця кінокорнеру — відреставровані шедеври українського радянського кіно. Чудово оформлені, актуалізовані сучасними українськими виконавцями і недоступні на торентах — вони мають бути в колекції кожного кіномана.

Всі зустрічі кінопрограми пройдуть у камерній атмосфері лобі готелю «Лондонський» під хрускіт поп-корну Pumpidup.

Для гостей Pushkin Patio Odesa вхід безкоштовний. Зареєструватися на події програми можна за посиланням.

Будемо раді розмовам та знайомству на кінокорнері, подіях програми або у соціальних мережах. Далі буде.

ТЕКСТ: РОМАНА БАТРАК, АЛЕКС МАЛИШЕНКО

ДАЛІ
Замовити